shardar.jpg

 بسمه تعالی


خداوند تبارک و تعالی بر من منت گذارد و توفیق خدمت گزاری به ملت شریف و اصیل، ولایت مدار و با بصیرت دیباج را عطا فرمود. 

دیباج شهر معنویت، طبیعت، آرامش و شهر زیبایی‌هاست. 

امروز میبایست مدیریت شهری با ارائه خدمات مطلوب به شهروندان و ورود به عرصه‌های مهم اجتماعی و فرهنگی گام‌های بلندی در جهت ارتقای سطح زندگی شهری شهروندان بردارد و این مهم تحقق نمی یابد مگر با حضور مستمر، همدردی و وفاق در بین آحاد مردم و صمیمت و همراهی اعضای محترم شورای اسلامی شهر و برنامه ریزی مدون و اجرای سیاست‌ها و خط مشی‌های کارشناسانه به منظور بهبود وضع موجود و برنامه ریزی برای رسیدن به یک افق روشن منطبق با قدمت تاریخی و فرهنگی شهر دیباج.
امروز دیباج با موقعیت جغرافیای خاص و با توجه به قدمت، مذهب، فرهنگ، تاریخ، تمدن و سهم بزرگی که در انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس و تقدیم شهدا و جانبازان و ایثارگران به وطن اسلامی داشته و با وجود نخبگان و شخصیت‌های برجسته دیباجی درکشور زمینه‌های مساعدی برای رشد و شکوفایی بیش از پیش دارد. شهرداری با به کارگیری از تمام توان و پتانسیل خود تعریف جدیدی از مدیریت شهری ارائه خواهد نمود. شناسایی و معرفی دیباج به عنوان شهر نمونه گردشگری، معرفی مجدد این شهر در ابعاد مختلف دینی، تاریخی، مذهبی و غیره، بهبود و ارتقای زندگی شهروندان، زیباسازی فضای سبز شهر در اولویت اقدامات اینجانب و مجموعه شهرداری می‌باشد. از خداوند منان مسئلت می نمایم ما را در ضل توجهات حضرت بقیة الله الاعظم از جمله خدمت گزاران صدیق به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران قرار دهد.

                                                                                                                                                                                                                            انشاالله          

        سعید دربانیان شهردار دیباج

تاریخچه شهر

دیباج یکی از شهرهای شهرستان دامغان در استان سمنان است. این شهر در ۵۵ کیلومتری شمال شهر دامغان قرار دارد. آب و هوای دیباج، در زمستان سرد و در تابستان معتدل است. این شهر به خاطر آب و هوای کوهستانی، مستعد پرورش محصولات باغی و دامپروری است.در اینجا هم گردو از عمده میوه‌های باغی، در کنار گیلاس، انگور، آلبالو، زردآلو وسیب می‌باشد. در کنار اینها، سیب زمینی و گندم دو محصول عمده کشاورزی واین ناحیه‌است. مردم این شهر مسلمان و شیعه دوازده امامی هستند. 

 

 

اطلاعات تماس

روابط عمومی: ۳۵۳۲۴۶۱۲ (۰۲۳)

شهرداری: ۳۵۳۲۴۶۱۳ (۰۲۳)

دورنگار: ۳۵۳۲۴۴۴۱ (۰۲۳)

پیام کوتاه: 

آدرس: استان سمنان - شهرستان دامغان - شهر دیباج

ایمیل: